Posle dužeg konzumiranja, proteinski šejkovi znaju ponekad i da dosade, iako se trudimo da ih prozvodimo u više ukusa (vanila, čokolada, lešnik, jagoda), posle nekog vremena nam pomalo i ti ukusi dosade.
Кada je reč o žudnji za hranom, čokolada je na vrhu liste. Naravno, malo čokolade i nije loša stvar. U stvari, čokolada ima nekoliko zdravstvenih prednosti zbog svojih antioksidativnih svojstava. Medical News izveštava da su neke studije pokazale da bi čokolada mogla sniziti nivo holesterola i sprečiti pad memorije. Zašto nam onda lekari ne govore da jedemo čokoladu svaki dan?
Mogućnost da normalno funkcionišemo u svojim svakodnevnim aktivnostima, radimo, hranimo se, budemo fizički aktivni i izloženi brojnim štetnim uticajima, a ostanemo zdravi, najviše zavisi od normalnog funkcionisanja našeg imunog sistema.
Sama surutka predstavalja produkt proizvodnje sira, tečne konzistencije, blago zelenkaste boje, specifičnog ukusa.Whey protein u prahu dobija se iz tečne surutke procesom mikro ulta filtracije, kojim se separatiše čist protein od viška laktoze i masti (nepotrebnih za većinu ljudi, naručito u toj koncetraciji) i pri niskim temperaturama koje ne dovode do uništavanja proteina.
Upravo zbog toga, a i računajući na to da je fizički nemoguće uneti određene količine čistog proteina, kreatina ili neke određene aminokiseline, bez da se unesu i ogromne količine masti i drugih neželjenih supstanci, izmišljeni su dodaci ishrani - suplementi.
Vežbači obično veruju da se serijama sa manjim brojem ponavljanja posebno povećava snaga, a da se kroz serije sa nešto većim brojem ponavljanja grade mišići. Međutim, postoje brojna naučna istraživanja koja su pokazala da nije ništa tako crno i belo kako se misli.